بخش اخبــار انجمن کبوتران مسابقه ایران

چرا حملات پرنده‌ها به انسان‌ها رو به افزایش است؟

حمله پرندگان به انسان ها

کارشناسان هشدار می‌دهند، با ادامهٔ نابودی قلمرو لانه‌سازی پرندگان، حملهٔ پرندگان به انسان‌ها افزایش خواهد یافت.

در اواخر ماه ژوئن، مری هایمن، در دنور کلرادو با سگش اطراف دریاچه راه می‌رفتند که پرنده‌ای به طور نگران‌کننده‌ای تا نزدیکی سر او پرواز کرد.

او به دنور پست چنین گفت که پیش از آنکه بفهمد چه اتفاقی افتاده است "پرنده با بدنش به شدت به پشت سر او برخورد کرد ودیوانه‌وار دور او چرخید و سپس به سوی بوته‌ها پرواز کرد".

او می‌گوید:" خنده‌دار است اما اتفاق غیر‌منتظره‌ای بود".

 

mage captionدوچرخه‌سواری که چند بار پرندهٔ شکاری دراستافورشایر به او حمله کرده است

آندریا جونز، مدیر حفاظت از پرندگان بخش کالیفرنیای حفاظت محیط زیست انجمن ملی آدوبان، می‌گوید این حملات بدون تردید افزایش پیدا خواهد کرد.

او می‌گوید:"از دیدگاه ما این افزایش به دلیل تهدید زیستگاه‌های پرندگان است. از این رو انسان و پرندگان تماس بیشتری با هم پیدا می‌کنند".

بیشتر این اتفاقات در دوران زادآوری پرندگان می‌افتد. پرندگان لانه‌‌ساز در دفاع و حمایت از جوجه‌های‌شان بسیار مهاجم هستند. او می‌گوید: "درست مثل مامان خرسه" و حتی ممکن است به جانورانی بسیار بزرگ‌تر از خودشان هم حمله کنند.

 

 

زمانی که خانم جونز پرستو‌های دریایی را در ساحل جزیره در ماساچوست بررسی می‌کرد بارها و بارها انبوهی از آنها سر‌و‌صدا‌کنان به سوی او شیرجه می‌رفتند تا جایی که او ناچار شد کلاهی از گل‌های مصنوعی بر سرش بگذارد چون آنها معمولاً به بالاترین نقطهٔ هدف‌شان حمله می‌کنند.

پرنده‌شناسانی که روی پرندگان شکاری بررسی و تحقیق می‌کنند گاهی برای بازدید از لانه‌ها و جوجه‌های آنها، کلاه ایمنی بر سر می‌گذارند.

دوندگان در دنور، کلرادو، در حال دویدن دست‌های خود را بالای سرشان تکان می‌دهند، تا جلوی حملهٔ سیاه‌مرغ‌های بال‌سرخ را بگیرند.

این مشکل خارج از ایالات متحده هم وجود دارد. شورای شهر، به مردی از پریستاتین در ولز که برای جلوگیری از حملهٔ مرغ‌های دریایی به خانه‌اش کمک خواسته بود، گفت می‌تواند اطراف خانه چتر بگذارد.

حملهٔ کلاغ‌ها در ونکوور، در بریتیش کلمبیا هم افزایش پیدا کرده است تا جایی که یکی از کسانی که بارها قربانی این حملات شده است سایتی به نام "کراو ترکس" ایجاد کرده است تا همه بتوانند گزارش حمله‌های خشونت‌بار مشابه را در آنجا بگذارند.

قهرمان و رکودرا مسافت بلند استان کرمان 1399/5/3 ادامه
کسب مقام اول مسابقات ملی بارسلون در کشور هلند - ویم مولر 1398/4/31 ادامه
چگونه یک کبوتردار قهرمان می شود ؟؟؟؟ 1398/4/30 ادامه
چرا حملات پرنده‌ها به انسان‌ها رو به افزایش است؟ 1398/4/30 ادامه
کبوتر مست، پرنده سال نیوزیلند شد 1398/4/30 ادامه
گزارش جدید ترین و دقیق ترین اخبار از پرداخت مطالبات  برانکو   1398/3/20 ادامه
فروش میلیون یورویی کبوتر نامه رسان 1398/1/12 ادامه
واکسناسیون باشگاه کبوتران مسابقه ایی بروجرد بهمن 1397 1397/11/13 ادامه
باشگاه دوستان ( مسجد سلیمان ) - مراسم تعیین مدیریت جدید باشگاه 1397/10/19 ادامه
نامه ایی به برای فدراسیون ورزش و جوانان استان گلستان 1397/10/13 ادامه
1234